SENDER ÖDEME HİZMETLERİ A.Ş.

Müşteri bilgilendirmesi hizmetlerine ilişkin şartlar, sorumluluklar, haklar, riskler ve istisnaî durumlar, güvenli kullanım, kayıp çalıntı durumları, şikayet hakkında bilgilendirme metni:

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Kullanıcıların Bilgilendirilmesi

İnternet, doğası gereği sınırları geniş bir yapı üzerinde kurulduğu için sahtekârlık, dolandırıcılık, virüs bulaşması, yetkisiz erişim, şifre ve kişisel bilgilerin çalınması gibi kötü niyetli saldırılara maruz kalma riski taşır.

Sender Ödeme Hizmetleri A.Ş. bu riskleri asgari seviyede tutmak için teknolojinin imkân sağladığı bütün önlemleri almıştır.

Bilinçli bir internet kullanıcısı olarak aşağıda belirttiğimiz konularda bilgi sahibi olmanız, kendinize ait önlemleri almanız internet üzerinden gerçekleştireceğiniz işlemlerinden daha güvenle yararlanmanızı sağlayacaktır.

Hesap işlemlerinizi gerçekleştirmek için https://www.sendermoney.com/ adresini kullanın.

İnternet tarayıcısının adres çubuğunda çıkan kilit simgesi, sitemizin Sender Ödeme Hizmetleri A.Ş. olduğunu ve güvenli olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Diğer internet sitelerinde ya da e-postalarda yer alan bağlantılara güvenmeyin. Bu bağlantıları erişim için kullanmayın.

İnternet sayfamız üzerinden hesabınıza erişmek istemeniz durumunda, tek kullanımlık SMS şifresi telefonunuza iletilmektedir. SMS şifrenizin cep telefonunuza SMS mesajı olarak iletilmesinde aksaklık yaşamanız halinde derhal 0850 272 00 72 numaralı çağrı merkezimizi arayınız veya internet sitemizde bulunan iletişim formunu doldurunuz.

Hesap numaranızı, kullanıcı bilgilerinizi ve şifrenizi korumanız ve gizli tutmanız gerekir. Şifrenizin üçüncü kişiler tarafından kullanılmasıyla doğabilecek zarar ve kayıplardan Sender Ödeme Hizmetleri A.Ş. sorumlu değildir. Kullanıcı olarak sizlerin hak ve sorumluluklarınız şirketimizle imzalamış olduğunuz çerçeve sözleşme içerisinde yer almaktadır.

Dolandırıcılık girişimlerine maruz kalmamak için hesap şifrenizi şirket personeli dahil olmak üzere hiç kimse ile paylaşmayın. Dolandırıcılık şüphesi durumunda zaman kaybetmeden 0850 272 00 72 numaralı çağrı merkezimizi arayarak durum bildiriminde bulunmanız gerekmektedir.

Bilgilerinizi cüzdanınızda ya da çantanızda yazılı olarak taşımayın. Mutlaka ezberleyin ve şifre bilgilerinin yazılı olduğu belgeleri başkalarının ulaşabilecekleri yerlerde saklamayın.

Giriş yaparken klavye ya da ekranı izleyen kişilerin varlığına dikkat edin.

Sender Ödeme Hizmetleri A.Ş.; hiçbir zaman müşterilerinin şifrelerini soran, kişisel bilgilerini talep eden veya güncellenmesini isteyen e-postalar göndermez.

İşlem ve bakiye bilgilerinizi https://www.sendermoney.com/ adresinden takip edebilirsiniz.

Gerçekleştirdiğiniz işlemlere ait dekontlar, talebiniz durumunda sistemimize kayıtlı e-posta adresinize ya da iletişim adresinize iletilir.

SMS şifresi gönderilen telefonunuzun kaybolma, çalınma, zorla alınma gibi herhangi bir nedenle elinizden çıkması halinde vakit kaybetmeden 0850 272 00 72 numaralı çağrı merkezimizi arayarak bildirmeniz gerekmektedir.

Sender tarafından telefon, sms, mail vb. kanallardan iletişim kurularak kart bilginiz hiçbir zaman talep edilmez.

Hizmet alımında yaşadığınız aksaklıklara yönelik şikayetlerinizi 0850 272 00 72 numaralı çağrı merkezimizi arayarak ya da https://www.sendermoney.com/ internet adresinde yer alan “Görüş / Öneri” bölümünden bildirebilirsiniz.

Sunulan hizmetlere ilişkin bilgilendirmelere, kesintilere, duyuru ve uyarılara https://www.sendermoney.com/ internet adresinden ulaşabilirsiniz ya da 0850 272 00 72 numaralı çağrı merkezimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

https://www.sendermoney.com/ internet adresimizden ya da 0850 272 00 72 numaralı çağrı merkezimiz dışındaki herhangi bir kanal aracılığı ile gelen bilgilere itibar etmeyiniz.

15/02/2023

Sender Ödeme Hizmetleri A.Ş.